V knjižnici je gradivo šolske knjižnice ločeno od učiteljske strokovne knjižnice.
Knjižno gradivo v šolski knjižnici je urejeno na dva načina:
leposlovje (pravljice, pesmi, zgodbe, romani …) je razdeljeno na tri starostne stopnje:

• C – (rumena barva) je namenjeno učencem od 1. – 3. razreda
  • P – (rdeča barva) je za učence od 4. – 6. razreda
  • M – (zelena barva) je za učence od 7. – 9. razreda

Znotraj posamezne strokovne skupine so knjige na policah razporejene po strogi abecedi avtorjev!
Na posebni poličnici je postavljeno ljudsko slovstvo L (ljudske pravljice, ljudske pesmi, pregovori, reki..)

Poljudnoznanstveno gradivo je urejeno po sistemu univerzalne decimalne klasifikacije (UDK); vse znanosti so razdeljene na 9 velikih skupin (od 0 do 9):
0 – splošno
1 – filozofija, psihologija
2 – verstva
3 – družbene vede
5 – naravoslovje
6 – uporabne vede
7 – umetnosti, šport
8 – jezikoslovje, literarna veda
9 – domoznanstvo, zemljepis, biografije, zgodovina
Na posamezno skupino UDK opozarjajo table nad policami. Zapisane so tudi glavne podskupine gradiva, ki ga imamo v naši knjižnici. Npr.:
5 – naravoslovje
51 – matematika
52 – astronomija
53 – fizika
54 – kemija
55 – geologija
57 – biologija
58 – rastlinstvo
59 – živalstvo

Police so opremljene za napisi, da bralcu omogočajo lažje iskanje. Tudi strokovna knjižnica za učitelje je urejena po sistemu UDK.

(Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1)