Šolska knjižnica ima knjižnično gradivo, ki omogočajo vsem članom šolske skupnosti, da postanejo kritični misleci in učinkoviti uporabniki informacij različnih oblik, formatov in na različnih nosilcih.

UNESCO-v Manifest

• Pravico do izposojanja knjig in vstopa v čitalnico šolske knjižnice imajo vsi učenci, učitelji in delavci šole.
  • Člani knjižnice ne plačujejo članarine.
  • Knjižnica je odprta za izposojo od ponedeljka do petka med 7.00 in 14.00 uro.
  • V času počitnic je knjižnica zaprta za izposojo.
  • V knjižnico in čitalnico prihajamo brez hrane, pijače in šolskih torb. Te odložimo v predalnik na hodniku pred knjižnico.
  • Izposoja knjižničnega gradiva je mogoča le z izkaznico, ki je neprenosljiva.
  • O izgubi izkaznice oz. izposojene knjige obvestimo knjižničarko.
  • Na dom izposojamo leposlovno in poljudnoznanstveno gradivo.
  • Rok trajanja izposoje je 1 mesec.
  • Po potrebi lahko vse gradivo podaljšamo še za en mesec, razen knjig domačega branja.
  • Čitalniškega gradiva (slovarji, enciklopedije, leksikoni) in serijskih publikacij (revij, časopisov) ne izposojamo; gradivo uporabljamo le v čitalnici.
  • Neknjižno gradivo (cd-ji, dvd-ji) izposojamo učiteljem za uporabo pri pouku.
  • Če bralec izgubi ali poškoduje knjižno enoto (knjigo,revijo, kaseto,…), jo mora nadomestiti z novo oz. v dogovoru s knjižničarko plačati ustrezno odškodnino.
(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)