Učbeniški sklad

Učbeniški sklad je zakonska obveza vsake osnovne šole.
V sklad so vključeni vsi učbeniki, objavljeni v Katalogu učbenikov.

• Ob vpisu otroka v prvi razred, ste starši podpisali prijavnico, s katero naročate učbenike iz učbeniškega sklada za svojega otroka. Ta prijava velja za vseh 9 let šolanja otroka (od 1. do 9. razreda) in je ni potrebno letno obnavljati.
  • Izposodijo si lahko le komplet, ne pa posameznih učbenikov.
  • Izposojevalnino sofinancira Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, v zadnjih letih je bilo financiranje 100-odstotno.
  • Učenci dobijo učbenike septembra, ob začetku šolskega leta.
  • Ob izteku šolskega leta učenci vrnejo učbenike. Za zadržan (nevrnjen) ali poškodovan učbenik se plača odškodnina,
  • V učbeniškem kompletu ni delovnih zvezkov in drugih gradiv, zato jih starši kupijo sami.
  • Ob koncu šolskega leta dobijo vsi učenci seznam učbenikov in delovnih zvezkov za naslednje šolsko leto, seznam pa je dosegljiv v šoli na oglasni deski pred tajništvom in na spletnih straneh  šole.
UČBENIŠKI SKLAD za šolsko leto 2023/24

(Skupno 389 obiskov, današnjih obiskov 1)